Ucz się z rabatem 20%

Jak nauka angielskiego może otworzyć Ci świat?

Niezależność dzięki biegłości językowej


Kiedy potrafisz posługiwać się językiem angielskim, możesz szybko porozumieć się z drugą osobą. Nawet jeśli masz dodatkowy tłumacz, telefon, listę słówek to i tak nic nie zadziała tak prędko, jak twój mózg. W nagłych sytuacjach, np. kiedy odjeżdża twój pociąg i masz trzydzieści sekund na zapytanie o trasę, słownik się nie sprawdzi. Taka niezależność przydaje się też podczas swobodnej rozmowy z przyjaciółmi. Wyobraź sobie składanie każdego zdania, jakie mówisz podczas jednego wieczoru, ze słownikiem. Zapewne z braku energii i czasu nie powiedziałbyś większości rzeczy, które mówisz w zwykłej rozmowie w języku polskim. Brak znajomości języka ograniczyłby twoją niezależność.

Angielski jako klucz do globalnej wiedzy

Obecnie ilość książek, tłumaczeń i przekładów rośnie z dnia na dzień. Niestety wciąż jest wiele tekstów źródłowych oraz informacji, które nadal nie zostały przełożone na język polski. Aby skorzystać z wiedzy specjalistycznej warto znać język ojczysty autora, a przynajmniej pierwszy język, w którym pojawi się tłumaczenie. W wielu przypadkach obecnie jest to język angielski, który od wielu lat figuruje na szczycie listy najpopularniejszych języków na świecie.

Zrozumienie kultury poprzez gry słowne w języku angielskim

Znając dany język na odpowiednim poziomie, możemy bez problemu rozumieć żarty i gry słowne, które pojawiają się zarówno w codziennych sytuacjach, jak i w filmach komediowych. Taki odbiór pozwala w pełni zrozumieć sytuację i docenić dany żart. Nie ma możliwości zrozumienia tego i przetłumaczenia na inny język, ponieważ poszczególne gry słowne i przekształcanie wyrazów mają sens tylko w konkretnym języku.

Otwórz drzwi do świata możliwości z językiem angielskim

Język angielski daje wachlarz możliwości od podróży, przez nawiązanie nowych relacji czy podjęcie ciekawej pracy za granicą z o wiele lepszymi zarobkami. Z pozoru nawet zwykła rozmowa z obcokrajowcem na ulicy może przerodzić się w wieloletnią współpracę, zapoczątkować prawdziwą przyjaźń lub być biletem do poznania danego miejsca oczami mieszkańca, nie turysty. Znajomość języków otwiera wiele możliwości i jest piękną umiejętnością, która niesie za sobą same korzyści.

Sprawdź również

O nas

Wspólnie z naszymi Uczniami i
Rodzicami tworzymy świat
edukacyjnej przygody. Najlepsze, co
możemy im podarować, to
możliwość rozwoju i odnalezienia
swojej pasji.

Zapisz się do newslettera

Wpisz swój adres e-mail aby
zapisać się do newslettera i być na bieżąco z artykułami i wiedzą.

Śledź nas w social mediach