Ucz się z rabatem 20%

Nauka angielskiego w podróży – najlepsze techniki i narzędzia

Rozpoczynając swoją podróż, czy to służbową, czy wakacyjną, zastanawiasz się pewnie, jak wykorzystać ten czas na rozwijanie umiejętności językowych. Nauka angielskiego w podróży to świetny pomysł. Mamy dla Ciebie szereg technik oraz narzędzi, które sprawią, że ten proces stanie się nie tylko efektywny, ale i przyjemny.

Nałóż słuchawki i słuchaj

Podczas podróży mamy dużo czasu, który możemy spożytkować na słuchanie różnorodnych materiałów w języku angielskim. Wykorzystaj to! Podcasty, audiobooki, a nawet radio w języku angielskim, mogą stanowić znakomite źródło nauki. Dzięki temu nie tylko poszerzysz słownictwo, ale także poprawisz rozumienie ze słuchu.

Aplikacje – Twoi pomocnicy w nauce angielskiego w podróży

Obecnie mamy dostęp do wielu aplikacji do nauki języków, które są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. eTutor jest jednym z nich. Ta aplikacja oferuje całościowe kursy językowe z różnymi poziomami trudności, a regularne ćwiczenia i powtórki zapewnią efektywną naukę.

Wykorzystaj czas na czytanie

Czy to na lotnisku, czy na plaży – zawsze znajdzie się moment na chwilę z książką. Jeśli Twoim celem jest nauka angielskiego, wybierz książki lub gazety w tym języku. To doskonały sposób na naukę nowego słownictwa i zrozumienie kontekstu, w jakim są używane różne wyrażenia.

Mówienie – klucz do biegłości podczas nauki angielskiego w podróży

Najlepszą metodą nauki języka jest praktyka. Bez względu na to, gdzie jesteś, spróbuj mówić po angielsku jak najczęściej. Zamawiaj posiłki, pytaj o drogę, rozmawiaj z napotkanymi ludźmi. Im więcej mówisz, tym bardziej płynna staje się Twoja mowa.

Słownik w smartfonie – niezastąpione narzędzie

Jeśli napotkasz na trudne słowo lub frazę, użyj słownika online. Diki to świetne narzędzie do nauki angielskiego, które nie tylko tłumaczy, ale również pokazuje, jak słowa i wyrażenia są używane w kontekście, co jest niezwykle pomocne w procesie nauki.

Nauka angielskiego w podróży nie musi być trudna i czasochłonna. Dzięki temu artykułowi dowiedziałeś się, jak efektywnie uczyć się angielskiego podczas podróży. Teraz wystarczy wykorzystać te wskazówki w praktyce!

CZYTAJ TAKŻE: Jak wykorzystać filmy i seriale do nauki angielskiego?

Sprawdź również

O nas

Wspólnie z naszymi Uczniami i
Rodzicami tworzymy świat
edukacyjnej przygody. Najlepsze, co
możemy im podarować, to
możliwość rozwoju i odnalezienia
swojej pasji.

Zapisz się do newslettera

Wpisz swój adres e-mail aby
zapisać się do newslettera i być na bieżąco z artykułami i wiedzą.

Śledź nas w social mediach