Ucz się z rabatem 20%

Egzamin ósmoklasisty 2024 r. Co można wziąć na egzamin, a czego nie?

Egzamin ósmoklasisty to jeden z najważniejszych momentów w edukacyjnej podróży każdego ucznia, otwierający drzwi do wybranych szkół średnich. Wiedza i przygotowanie to klucz do sukcesu, ale równie ważne jest zrozumienie, co możesz, a czego nie możesz mieć ze sobą w dniu egzaminu. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i zaskoczenia, przygotowaliśmy kompletny przewodnik po przedmiotach zakazanych podczas egzaminu ósmoklasisty.

Elektronika – absolutnie zakazana

Pierwszą i najważniejszą kategorią są urządzenia elektroniczne. Smartfony, smartwatche, tablety czy odtwarzacze mp3 to tylko niektóre z urządzeń, których obecność może skutkować unieważnieniem egzaminu. Nawet jeśli planujesz używać go tylko jako zegarka, lepiej pozostaw te przedmioty w domu lub oddaj nauczycielowi przed wejściem do sali egzaminacyjnej.

Materiały pomocnicze – nie na egzaminie

Choć przygotowując się do egzaminu, korzystasz z wielu notatek, książek i materiałów edukacyjnych, w dniu egzaminu muszą one pozostać poza salą. Jedynymi dozwolonymi przedmiotami, które możesz mieć przy sobie, są przybory do pisania, takie jak długopis, ołówek czy linijka. Inne materiały, w tym słowniki i kalkulatory, są niedozwolone, co oznacza, że cała potrzebna wiedza musi być już w Twojej głowie.

Jedzenie i picie – z ograniczeniami

Woda jest jedynym napojem, który możesz zabrać na egzamin, najlepiej w przeźroczystej butelce bez etykiety. Napoje inne niż woda, przekąski, i gumy do żucia generalnie nie są dopuszczalne. Zalecamy, abyś przed egzaminem sprawdził konkretnie obowiązujące zasady w miejscu, gdzie będzie przeprowadzany test, ponieważ mogą one się różnić. Warto również pamiętać, że w niektórych przypadkach organizator może zapewnić wodę dla uczestników.

Co zatem możesz mieć?

Oprócz obowiązkowych przyborów do pisania, takich jak długopis, ołówek, linijka czy gumka, ważne jest, aby mieć przy sobie oficjalny dokument tożsamości i ewentualnie dozwolone materiały pomocnicze. Warto również ubrać się warstwowo. W sali egzaminacyjnej może być chłodno lub zbyt ciepło, a komfort termiczny ma niebagatelny wpływ na skupienie.

Znajomość zasad dotyczących tego, co można, a czego nie można mieć ze sobą na egzaminie ósmoklasisty, jest kluczowa, aby uniknąć nieprzyjemności i skupić się na tym, co najważniejsze, czyli pokazaniu wiedzy i umiejętności. Trzymamy za wszystkich ósmoklasistów kciuki!

CZYTAJ TAKŻE: Terminy egzaminu ósmoklasisty i matury 2024

Sprawdź również

O nas

Wspólnie z naszymi Uczniami i
Rodzicami tworzymy świat
edukacyjnej przygody. Najlepsze, co
możemy im podarować, to
możliwość rozwoju i odnalezienia
swojej pasji.

Zapisz się do newslettera

Wpisz swój adres e-mail aby
zapisać się do newslettera i być na bieżąco z artykułami i wiedzą.

Śledź nas w social mediach