Ucz się z rabatem 20%

Egzamin Ósmoklasisty 2024: Co nowego? Zmiany, które musisz poznać!

Egzamin ósmoklasisty, który pojawił się na edukacyjnej ścieżce w 2019 roku, co roku przechodzi szereg modyfikacji, dostosowując się do aktualnych potrzeb uczniów i wymogów edukacyjnych. Rok 2024 nie jest wyjątkiem, przynosząc kolejne zmiany, które mają wpłynąć na jakość i efektywność egzaminów kończących edukację na poziomie szkoły podstawowej.

Aktualne zmiany w egzaminie ósmoklasisty

Podstawa Programowa i Wymagania Egzaminacyjne

W roku 2024 egzamin ósmoklasisty będzie kontynuowany na podstawie szczegółowych „wymagań egzaminacyjnych”, które precyzują, jakie umiejętności i wiedza są kluczowe do jego zdania. To właśnie na tej podstawie uczniowie powinni kierować swoje przygotowania, szczególnie zwracając uwagę na umiejętności i wiedzę określoną dla każdego z przedmiotów egzaminacyjnych.

Zmiany w Egzaminie z Języka Polskiego

Egzamin z języka polskiego przeszedł modyfikacje dotyczące liczby zadań i punktacji. Obecnie za rozwiązanie wszystkich zadań można zdobyć do 45 punktów. Uczniowie muszą skupić się na dwóch głównych częściach: analizie tekstu oraz wypracowaniu, które łącznie składają się na całość punktów możliwych do zdobycia. Zmiany dotknęły również kryteria oceniania wypracowań, gdzie zaakceptowana zostanie większa liczba błędów językowych i interpunkcyjnych, niż to miało miejsce w poprzednich latach.

Egzamin z Matematyki i Języka Obcego Nowożytnego

Podobnie jak z polskiego, arkusz matematyczny oraz z języka obcego nowożytnego został uproszczony przez zmniejszenie liczby zadań otwartych. Skupienie na kluczowych zagadnieniach i umiejętnościach jest teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne dla zdających.

Czwarty Przedmiot – Co z nim?

Ważną informacją dla uczniów i rodziców jest to, że plany wprowadzenia czwartego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty zostały wycofane, co oznacza, że egzamin w 2024 roku będzie obejmował tradycyjne trzy przedmioty: język polski, matematykę oraz język obcy nowożytny.

Jak Tutore może pomóc?

W Tutore zdajemy sobie sprawę z tych wszystkich zmian i chcemy wspierać uczniów w jak najlepszych przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Oferujemy kursy indywidualne i grupowe, które są dostosowane do aktualnych wymagań egzaminacyjnych. Nasi doświadczeni lektorzy pomagają zrozumieć kluczowe zagadnienia i strategie niezbędne do osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty wymaga nie tylko znajomości materiału, ale również umiejętności radzenia sobie ze stresem i efektywnego zarządzania czasem. Nasze kursy oferują kompleksowe wsparcie, dzięki któremu uczniowie mogą podchodzić do egzaminu z pełnym przekonaniem o swoich umiejętnościach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie Tutore i dołączenia do grona uczniów, którzy już teraz przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty z nami. Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie do egzaminu, dostosowane do aktualnych zmian i wymagań, może znacząco wpłynąć na wyniki i pomóc w osiągnięciu edukacyjnych celów.

Sprawdź również

O nas

Wspólnie z naszymi Uczniami i
Rodzicami tworzymy świat
edukacyjnej przygody. Najlepsze, co
możemy im podarować, to
możliwość rozwoju i odnalezienia
swojej pasji.

Zapisz się do newslettera

Wpisz swój adres e-mail aby
zapisać się do newslettera i być na bieżąco z artykułami i wiedzą.

Śledź nas w social mediach