Ucz się z rabatem 20%

Nauka programowania dla dzieci, czyli duże możliwości

Nauka tworzenia stron internetowych, tworzenie gier czy programowanie nie wymagają ukończenia szkoły średniej, ani nawet podstawowej. Dzieci biorą udział w podobnych kursach już w wieku przedszkolnym! To doskonały sposób na naukę języków obcych, samodzielnego rozwiązywania problemów i rozwijanie logicznego myślenia w codziennym życiu.

Nauka programowania dla dzieci – od czego zacząć

Dzieci są niezwykle ciekawe świata i szybko przyswajają nowe umiejętności. To doskonały czas na poszukiwanie pasji, próbowanie i doświadczanie. Najmłodsi bez problemu poruszają się w świecie nowych technologii. Zdecydowanie prześcigają w tym swoich rodziców.

Intuicyjnie korzystają z aplikacji mobilnych. Szybciej niż dorośli potrafią przejść nowe gry komputerowe czy obsługiwać urządzenia elektroniczne. Czy to znak, że Twoje dziecko może nauczyć się podstaw programowania?

Przede wszystkim działaj w odpowiedniej kolejności. Właściwe podejście jest kluczowe, by nie zniechęcić najmłodszych do rozwoju ich unikalnych umiejętności i predyspozycji. Upewnij się, że dziecko jest zainteresowane programowaniem, światem gier komputerowych i zajęcia programowania będą dla niego właściwe.

Z doświadczenia wiemy, że dzieci, które na co dzień są ciekawe nowych urządzeń i aplikacji mobilnych, są również ciekawe i chętniej pytają o zasadę ich działania. To doskonały moment, by wyszukać ciekawe kursy programowania i zaproponować dziecku interesujące opcje. Być może to dobry czas na naukę podstaw języka java.

W ten sposób dziecko dowie się, że jego potrzeby są dla Ciebie ważne i jak bardzo w nie wierzysz. Wspólne określenie potrzeby, zdefiniowanie celu i wybór właściwego kursu zdecydowanie pomogą dziecku w budowaniu pewności siebie i wiary w swoje możliwości.

Kiedy rozpocząć naukę programowania dla dzieci?

Nie ma jednoznacznego limitu wiekowego. Ważne jednak, by dziecko umiało jasno się komunikować, ponieważ to znacznie ułatwi naukę. Dobrze, jeśli z ciekawością sięga także po gry, np. popularny Minecraft. Na podstawie umiejętności najmłodszych ustala się adekwatny poziom trudności prowadzonych zajęć. Możesz mieć jednak pewność, że niezależnie od roku urodzenia, Twoje dziecko może w 100% skorzystać z przekazanej w przystępny sposób wiedzy.

Dodatkowo, aby nie zniechęcić dziecka, warto poszukać zajęć, które przede wszystkim dadzą mu okazję do świetnej zabawy i poznania rówieśników z podobnymi zainteresowaniami. W ten sposób zaszczepisz w nim chęć poszerzania wiedzy i rozwijania swoich pasji. Dziecko chętniej uczy się, gdy materiał jest przekazany w sposób dostosowany do jego wieku.

Co dają kursy programowania dla dzieci?

Punktem wyjścia zawsze powinna być chęć dziecka do poszerzenia wiedzy z interesującej go dziedziny. Warto mieć jednak na uwadze, że wśród młodszych dzieci często trudniej im jednoznaczne zdefiniować swoje oczekiwania, dlatego rodzice powinni być bardziej uważni na ich potrzeby, niż na przykład rodzice nastolatków.

Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie z dziedziny nowych technologii, chętnie spędza czas przed komputerem, ma ulubione gry czy wprost mówi: „Chcę stworzyć własną grę!”. To znak, że czas przejrzeć dostępne kursy online i wybrać właściwą ofertę dla najmłodszych.

Umożliwiając pociechom uczestnictwo w kursie programowania dla dzieci, dajemy im nie tylko możliwość nauki kodowania, ale otwieramy przed nimi, wspólnie z prowadzącymi, dużo więcej drzwi i wzmacniamy pozytywne wartości.

Realny rozwój umiejętności Twojego dziecka

Po pierwsze dziecko uczy się systematyczności, ponieważ to dodatkowe zajęcia, które odbywają się cyklicznie. Rozwijanie umiejętności programowania to także nauka samodzielnego rozwiązywania problemów. W efekcie dziecko zyskuje zdolność logicznego myślenia, dlatego lepiej radzi sobie np. na matematyce. To niezwykle ważne nie tylko w szkole, ale i w dorosłym życiu.

Coding for kids – nauka podstaw języka branżowego

Każdy rodzic wie, że warto uczyć się języków obcych. Bez znajomości choć jednego trudno o dobrą pracę. Programowanie odbywa się najczęściej w języku angielskim, dlatego podczas wyboru kursu programowania dla dzieci powinno zwrócić się na to szczególną uwagę.

Co więcej, dziecko uczy się tego, co naprawdę je interesuje, dlatego chętniej sięga po angielskie zwroty, także na co dzień. To zdecydowanie poprawi jego koncentracje na lekcjach języka angielskiego w szkole czy w trakcie zajęć dodatkowych.

Przyszłość – własne gry, tworzenie aplikacji mobilnych

Na kursie programowania dzieci uczą się nie tylko tworzenia stron internetowych. Przede wszystkim poznają język programowania, jego elementy, podstawy kodowania, zasady tworzenia aplikacji mobilnych. Programowanie dla dzieci daje niesamowity wachlarz umiejętności, które dzieci wykorzystają w późniejszym życiu, także zawodowym.

W tym miejscu należy podkreślić, jak bardzo przyszłościową umiejętnością jest sprawne programowanie. Obecnie niemal każda firma aktywnie korzysta z usług programistów. Stawki za godzinę pracy takiego specjalisty wahają się w okolicach nawet kilkuset złotych! Nierzadko zdarza się, że programiści swoje oczekiwania finansowe podają w euro.

Warunki stawiane przez pracowników branży IT nie są żadną przeszkodą. Specjalistów z tej dziedziny wciąż brakuje na rynku. Dodatkowo możliwość pracy zdalnej otworzyła również rynki zagraniczne, co daje jeszcze więcej możliwości dobrych zarobków.

Dziecko, które rozpoczyna swoją przygodę z programowaniem w młodym wieku, już na wstępie wyprzedza swoich rówieśników pod względem wiedzy, umiejętności i znajomości branżowych programów.

Kurs programowania dla dzieci – możliwe zawody

Decydując się na kurs programowania dla dzieci dziś, masz realny wpływ na rozwój i karierę Twojej pociechy w przyszłości. Warsztaty prowadzone przez prawdziwych pasjonatów i praktyków pozwalają najmłodszym wkroczyć w świat pełen programów i aplikacji, które realnie wpływają na ich rozwój.

Oprócz tego dziecko zyskuje solidne podstawy, by w dorosłym życiu z łatwością odnosić duże sukcesy zawodowe. Przedstawiamy kilka przykładowych ścieżek rozwoju, które dzieci mogą wybrać w przyszłości.

Tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne

Każdy z nas z nich korzysta! Często nawet tego nie zauważasz. W trakcie pracy przy komputerze, przeglądania ciekawostek w Internecie czy relaksującego seansu na platformie streamingowej jesteś użytkownikiem aplikacji. Choć ich działanie wydaje się proste, to do ich stworzenia zatrudnia się jednego lub nawet kilkunastu programistów.

Tworzenie aplikacji na urządzenia stacjonarne lub mobilne, z systemem android lub iOS – możliwości jest naprawdę wiele. Jak widzisz, programowanie otacza nas na każdym kroku, dlatego warto skorzystać z kursów, gdzie wiedza przekazywana jest w przystępny sposób i gwarantuje świetną zabawę.

Tester gier

Może wydawać się, że godziny spędzone na graniu nie przynoszą wiele dobrego, jednak na całym świecie zatrudniani są testerzy gier komputerowych i mobilnych, którzy za przejście gry otrzymują sowite wynagrodzenie.

Na czym to polega? Osobny zespół programistów odpowiada za stworzenie danej gry, natomiast na końcu konieczne jest przeprowadzenie testów z pozycji użytkownika. Tester sprawdza poziom trudności, grywalność, poprawność animacji, płynność rozgrywki i raportuje ewentualne błędy do zespołu twórców odpowiedzialnych za dany produkt. Wprawny i zaangażowany tester, posiadający wiedzę z zakresu programowania, jest ceniony na rynku pracy i z łatwością znajduje zatrudnienie.

Analiza danych

Im więcej działań podejmowanych w Internecie z użyciem urządzeń elektronicznych, tym więcej danych. Jednak zebrane informacje, bez ich odpowiedniego uporządkowania i analizy, nie mają większego znaczenia. Tutaj, tak jak w programowaniu, niezbędna jest umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Kompetentna osoba związana z tym stanowiskiem może liczyć na duży zarobek.

Tworzenie stron internetowych

Już podstawy programowania wystarczą do stworzenia prostej strony internetowej. Wraz z praktyką i poszerzaniem wiedzy dobry programista może z powodzeniem tworzyć także bardziej zaawansowane witryny. W dobie Internetu obecność w sieci jest niezbędna do uwiarygodnienia prowadzonego biznesu i przedstawienia swojej oferty szerokiemu gronu odbiorców. Nawet najmniejsi przedsiębiorcy rozumieją ten trend, dlatego chętnie zlecają stworzenie własnej strony www i późniejszą opiekę nad jej funkcjonalnościami.

Umiejętności tworzenia gier – oto, od czego zacząć

Programowanie dla dzieci to świetny wstęp do rozwoju w kierunku tworzenia gier. Twojego dziecka nie trzeba namawiać na wspólną rozgrywkę? To znak, że zainteresują je zajęcia związane z nauką programowania. Na początku będą to proste gry, jednak przy odpowiednim poprowadzeniu ucznia, w przyszłości może znacznie rozwinąć swoje umiejętności. Być może w dorosłym życiu będzie tworzyć już bardziej skomplikowane, trójwymiarowe gry. Nie dowiesz się, póki nie spróbujecie!

Tajniki programowania w codziennym życiu

Dzieci, które chcą skorzystać z nauki programowania, ale w tej chwili nie wiążą z tą dziedziną swojej przyszłości, również zyskują. Poznając język programowania, jego logikę i stosując konkretne rozwiązania problemów, dziecko otrzymuje niejako nowe umiejętności, które owocują w dorosłym życiu.

Najmłodsi zyskują pewność siebie, ponieważ mają szerszą wiedzę. Poznają także zasady działania wielu programów, z którymi mają styczność na co dzień. To doskonałe podstawy do dalszego poszukiwania swoich pasji.

Możliwości jest naprawdę dużo. Programowanie dla dzieci to kurs, który realnie wpływa na całą ich przyszłość i niesie szereg wartościowych korzyści. Z jego pomocą najmłodsi mają szansę stworzyć własne gry, używać kodowania i korzystać z programów branżowych. To z pewnością poszerzy horyzonty także Twojego dziecka.

Jaki kurs programowania dla dzieci wybrać?

Dziecko chce rozpocząć naukę kodowania? Od czego zacząć? Spotkasz się z dwiema formami prowadzenia zajęć. Stacjonarnie, w siedzibie firmy szkoleniowej, lub nauki programowania dla dzieci online.

Z uwagi na charakter nauki, która i tak odbywa się przy komputerze, warto zdecydować się na zajęcia online. Dlaczego? Przede wszystkim zarówno Ty, jak i dziecko oszczędzacie czas na dojazdy i stanie w uciążliwych korkach.

Co więcej, nauka programowania odbywa się w zaciszu domowym, dlatego nie jest dla dzieci stresująca. Dodatkowo uczeń korzysta ze swojego komputera, na którym później bez przeszkód może wracać do stworzonych projektów, zmieniać je i ponownie analizować.

To jednak nie wszystkie zalety. W nauce programowania ważny jest dostęp do aktualnej wiedzy oraz do najlepszych praktyków i specjalistów. Zajęcia online mają tę przewagę, że swoim doświadczeniem mogą dzielić się wykwalifikowani nauczyciele z całej Polski i najdalszych zakątków świata. Ani uczestnicy, ani prowadzący zajęcia nie są ograniczeni barierą komunikacyjną. Wystarczy sprawny komputer i stałe łącze internetowe.

Zwróć również uwagę na tworzenie klas i liczebność grup. Idealnie nie powinna przekraczać 8 osób na jednego nauczyciela. W trakcie nauki programowania niewielkie grupy pozwalają na poświęcenie optymalnej ilości czasu każdemu z uczniów.

Wartością, którą również cenią sobie rodzice, jest możliwość sprawowania opieki nad dzieckiem w trakcie trwania zajęć i możliwość bieżącego uczestnictwa w kursie. Tym samym opiekun staje się towarzyszem dziecka. Wie, o czym jest mowa, a po lekcji może wymienić się z dzieckiem spostrzeżeniami z zakresu programowania. Z doświadczenia wiemy, że wspólny udział w zajęciach wzmacnia więź rodzica z jego pociechą i ma pozytywny wpływ na samoocenę dziecka.

Nauka programowania dla dzieci poprzez zabawę

Dzieci chłoną wiedzę niczym gąbka, jednak należy uważać, by nie przesadzić. Podczas szukania zajęć nauki programowania online warto zwrócić uwagę, w jakiej formie są przeprowadzane. Atrakcyjne i ciekawe lekcje, prowadzone przez zaangażowanych specjalistów z podejściem do dzieci, zainteresują Twoją pociechę i zapewnią jej właściwy rozwój umiejętności.

Programowanie dla dzieci online z platformą edukacyjną Minecraft: Education Edition

Czy z pomocą kolorowych bloczków Twoje dziecko nauczy się podstaw programowania w popularnym języku JavaScript? Wiemy, że tak! Zajęcia, które odbywają się w formie zabawy, z użyciem gry, którą znają, spotykają się z dużym entuzjazmem wśród dzieci. Programowania uczą się w znanym środowisku, dlatego łatwiej im zapamiętać informacje i płynnie się poruszać. Program, którego dzieci używają w trakcie kursu, jest całkowicie bezpłatny i bardzo intuicyjny.

Nauka programowania z wykorzystaniem popularnej gry sprawia, że zajęcia są wyjątkowo atrakcyjne i dzieci chętnie biorą w nich udział. Nauka kodowania i samo programowanie to dla nich nie lada gratka. Całość odbywa się bez użycia płatnych programów, uciążliwych dojazdów i pędzenia na zajęcia. Dzieci uczą się w swoim domu, z użyciem znanej im gry i wśród rówieśników.

Podstawy programowania dla dzieci

Podstawy programowania, nauka kodowania i obsługa związanych z tym programów nie musi być trudna. Z odpowiednim planem działania i kompetentnym nauczycielem, który ma właściwe podejście do dzieci, programowanie to interesująca, porywająca i niezwykle przyszłościowa przygoda. Niezależnie od wieku dzieci – programowania można uczyć się od małego!

Ważne jednak, by wybrać odpowiedni kurs do nauki programowania, który zachęci dzieci do dalszego poszerzania zdobytej wiedzy. Wykorzystanie popularnej gry, doświadczona kadra, przejrzysta platforma i zapał uczniów pomagają osiągać najlepsze efekty kształcenia. Podstawy programowania dla dzieci to początek ich niezwykłej przygody i drogi w dorosłość.

Sprawdź również

O nas

Wspólnie z naszymi Uczniami i
Rodzicami tworzymy świat
edukacyjnej przygody. Najlepsze, co
możemy im podarować, to
możliwość rozwoju i odnalezienia
swojej pasji.

Zapisz się do newslettera

Wpisz swój adres e-mail aby
zapisać się do newslettera i być na bieżąco z artykułami i wiedzą.

Śledź nas w social mediach